Kosovë, urime 27 Nëntori “Dita e Forcës”

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Kosova feston Ditën e Forcës ndërsa ceremonia do të mbahet në Kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë me parakalimin e njësive të FSK-së mirpo jo ashtu sikur ishte planifikuar për shkak të tërmetit në Shqipërisë.

Është paralajmruar se do të zbulohen edhe emblemat e njësive dhe gradat e reja në Ushtrinë e Kosovës.

Ushtaria e Kosovës llogaritet si suksesi ma i madh i pas luftës, pjesë e saj janë djemtë dhe vajzat ma të mira të vendit.

Ushtria e Kosovës tani njihet si Ushtri profesionale dhe e trajnuar me standarde të NATO-së.

Dëshmia më mirë janë sukseset e tyre në çdo garë ndërkombëtare ndërsa pregaditja e lartë profesionale po dëshmohet çdo ditë, rasti i fundit është intervenimi në Shqipëri.

Ushtarët e Kosovës kanë mahnitur të gjithë në Shqipëri, me pregaditje dhe paisje moderne e profesionale.

Urime Kosovë “Dita e Forcës”

Të fundit

Serbë e shqiptarë në Mitrovicë ruajnë miqësi të vjetra, edhe me foto

Serbë e shqiptarë në Mitrovicë ruajnë miqësi të vjetra, por edhe bashkëpunojnë në tregëti Disa qytetarë të intervistuar i kanë shprehur hapur këto raporte. Si janë...

Lajme të tjera