Kosova në fund të PISA-s, por koordinatori Hoti ndan çertifikata e mirënjohje për dituri, drejtori i arsimit në Mitrovicë e lavdron Hotin

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Shkollat e Mitrovicës u shpërblyen me mirënjohje për sukseset në garat nacionale të Kreativitetit Kulturor dhe Mendimit Kritik

Drejtori për Arsim, Egzon Jashari, me bashkëpunëtor ka pritur në një takim Koordinatorin Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport, Rexhep Hoti, si dhe drejtorët e shkollave të Komunës së Mitrovicës, me ç’rast kanë ndarë çertifikatat për nxënësit të cilët kanë fituar në garat e diturisë.

Në këtë takim është diskutuar lidhur me Programin Nacional për Rininë, për suksesin e nxënësve të treguar në garat paraprake si dhe për rëndësinë që këto garat të vazhdojne të mbahen në nivel lokal.

Me këtë rast drejtori Jashari tha se është i kënaqur me sukseset e nxënësve në këto gara.

“E falënderoj Koordinatorin Hoti për takimin dhe interesimin për garën në komunën tonë, po ashtu falënderoj të gjithë drejtorët për bashkëpunimin dhe mirëkuptimin e tyre. Shfrytëzoj rastin të them se unë jam i kënaqur me rezultatet e arritura në komunën e Mitrovicës”, tha ndër të tjerash Jashari.

Ndërsa koordinatori Hoti i përgëzoi drejtorin Jashari dhe drejtorët e shkollave për punën dhe përkushtimin në realizimin e programit, duke thënë se ata janë shtylla e shkollës dhe suksesit.

“Nuk ka qenë e lehtë që për një vit të realizojmë një program nga i cili janë shpallur gjithsej 44723 fitues në garën nacionale të Kreativitetit Kulturor dhe Mendimit Kritik dhe atyre të Diturisë, mirëpo këtë e kemi arritur në bashkëpunim me secilin prej juve. Mitrovica ka gjithsej 1863 fitues në të dyja garat në të tria nivelet, realisht Mitrovica ka një armatë fituesish. Ky sukses i nxënësve tregon edhe punën dhe përkushtimin e juaj”, tha Hoti.

- Advertisement -

Të fundit

Shpërthen COVID-i në Mitrovicë, 21 raste vetëm sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.138 mostra të...

Lajme të tjera