Komuna ka në plan t’i hap 2 rrugë, ato pritet ta zhbllokojnë qytetin

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Qyteti i Mitrovicës është ngulfatur nga numri i madh i automjeteve në qytet.

Në këtë bllokadë të qytetit ka ndikuar numri i madh i veturave, mungesa e rrugëve alternative e poashtu mbyllja e disa rrugëve, kryesisht në qendër.

Objektivi i Komunës është të hapen dy rrugë:

1.Rruga nga rrethi kryesor që vazhdon nëpër rrugën Ali Zeneli. Kjo rrugë pritet të hapet në vitin 2020 e cila do të vazhdojë midis Universitetit të Mitrovicës “Isa Boletini” dhe Shkollës Amerikane, për të dalur tek Bamex

2.Rruga tjetër që pritet të hapet është rruga nga Palestra e Sporteve për të dalë tek rruga që të dërgon tek Va Piano, Interex etj.

Këto dy rrugë janë vendosur si pritoritet i Komunës që të hapen në të ardhmen.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera