Komuna e fsheh që konfiskoi mish në një mishtore të njohur të qytetit

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Para disa ditësh në orët e mëngjesit, Inspektorati ka konfiskuar një sasi të madhe të mishit në një nga mishtoret më të njohura në Mitrovicë (emër i njohur për redaksinë).

I shoqëruar nga Policia, Inspektorati ka bërë konfiksimin e mishit, me ç’rast është hedhur drejt në një kamion të mbeturinave.

Mishtorja në fjalë ka vazhduar me punë pasi Inspektorati nuk e ka mbyllur.

Mirëpo Komuna e Mitrovicës nuk e ka publikuar fare lajmin në faqen zyrtare për dallim nga aksionet në bizneset tjera.

“Jepi zë” ka pyetur Inspektoratin lidhur me këtë “fshehje”, por ata nuk janë përgjigjur.

- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera