“Kërset” dajaku: Rrahje masive në një lokal në Mitrovicë, dëgjohen të shtëna armësh

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Në Mitrovicë të Veriut, Policia ka bërë të ditur se në një lokal me datë 13 të këtij muaji në mesnatë, ka ndodhur një rrahje masive, ku dyshohet se kanë qenë prezent rreth 30 persona, disa prej tyre në gjendje të dehur.

Sipas policisë, aty ka pasur edhe të shtëna armësh, pasi që janë gjetur dhe sekuestruar një fishek dhe tri gëzhoja të pistoletës.

Si pasojë e rastit një person ka pësuar lëndime dhe nga plagët e marra është dërguar për tretman mjekësor.

Me vendin të prokurorit, disa persona janë ndaluar deri sa janë këndell për shkak të gjendjes së tyre, që kanë qenë nën ndikim të alkoolit.

Policia ka bërë të ditur se rasti është duke u hetuar.

Të fundit

Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru

9 vite pasi fitoi betejën me tumorin, Adriana Matoshi ka bërë të ditur se ai i është rikthyer prap. Postimi i plotë: Jetes pas sfidave besoj...

Lajme të tjera