Kërcënoi ambasadorin Qëndrim Gashi se do t’i “pres kokën me shpatë”: Policia arreston një 36-vjeçar në Vushtrri

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Policia e Kosovës ka arrestuar një 36-vjeçar në Vushtrri, pasi i njëjti kishte kërcënuar me vrasje ambasadorin e Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi.


Siç mëson Gazeta Online Reporteri.net, nga burime brenda policisë, dje Njësia Anti-Terrorizëm e Policisë së Kosovës, ka arrestuar një 36-vjeçar në Vushtrri, pasi i njëjti më datë 19 të këtij muaji, përmes një mesazhi në Twitter, kishte kërcënuar ambasadorin Gashi, se do t’i pres kokën atij dhe do të ja masakrojë të gjithë familjen.

“Gruan në gojë ta …, veq mos të nxafsha se kam me ta pre kokën shpatë, kam me ta masakrue familjen bre qafir i flliqt”, i kishte shkruar ai ambasadorit kosovar në Francë.

Pas intervistimit, rasti është dërguar në procedurë të rregullt, dhe i dyshuari do të mbrohet në liri.

Ambasadori Qëndrim Gashi, kishte shpërndarë në llogarinë e tij në Twitter një artikull të një gazete franceze, i cili tregonte kronologjinë e një vrasje në Francë, ku një 18-vjeçar qeqen i kishte prerë kokën një profesori i cili kishte nxjerrë para nxënësve të tij karikatura të Profetit Muhamed, gjatë ligjëratës ‘Liria e shprehjes’.

Artikulli që kishte shpërndarë ambasadori Gashi, si ilustrim kishte dy karikatura të tilla. Kjo kishte nxitur shumë reagime në Kosovë, ku përveç tjerash ambasadori Gashi kishte marrë edhe kërcënime të shumta.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera