KB Trepça me ambicie të larta, po mobilizohet për garat në Ligën Unike dhe Fiba Europe Cup

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Organizimi i mirë dhe rezultatet pozitive gjatë dy viteve të fundit, kanë bërë që klubi i Trepçës ti rrisë ambiciet.

Me një sezon fantastik ku arritën tri finale dhe triumfuan në njërën prej, Trepça e Mitrovicës për edicionin e ri të garave po synon të dalë edhe në garat evropiane.

Është mësuar nga asistonline,com se ‘xehtarët’ janë duke u mobilizuar dhe duke kompletuar ekipin jo vetëm për Kosovë dhe Ligën Unike, por synojnë që të luajnë edhe në një prej garave evropiane, konkretisht në FIBA Europe Cup.

Në lidhje me këto pretendime të Trepçës, drejtori sportiv i klubit, Izet Tahiri ka folur për AsistiOnline,com dhe ka treguar se lajmi është i vërtetë, për çka edhe janë duke u mobilizuar dhe duke punuar maksimalisht.

”Po është e vërtetë se ne sivjet po synojmë të luajmë në garat ndërkombëtare, përpos Ligës Unike, besoj që do të jemi edhe në FIBA Europe Cup, kompeticion shumë serioz evropian, jemi duke punuar në këtë drejtim dhe duke bërë përgatitjet e nevojshme, shpejtë besojmë që do të konfirmohet gjithçka, nëse nuk del ndonjë problem i paparashikuar”, u shpreh Tahiri.

Trepça deri tani është skuadra më aktive në basketbollin e Kosovës, duke vazhduar bashkëpunimin me trajnerin Lyubomir Minchev, basketbollistët Drilon Hajrizi dhe Amin Hot, gjersa ka zyrtarizuar edhe tri transfere të frytshme, Erjon Kastratin, Mikaile Tmushiqin dhe Jahsim Floydin.

Të kujtojmë se në të kaluarën, Trepça ishte paraqitur për një edicion në Ligën Ballkanike gjatë stinorit 2016/17, ku e kishte mbyllur garën në fazën grupore me 4 fitore e 6 humbje.

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera