K.Online: Një serb u qëllua me armë në Zveçan, mjekët po luftojnë për jetën e tij

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Është raportuar për shumë të shtëna me armë në veri pas aksionit të Policisë kundër kontrabandës.

Sipas informacioneve të fundit nga “Kosovo Online”, një serb u qëllua në Zveçan, dhe ai aktualisht është në gjendje të rëndë.

“Plagosja u shkaktua me armë zjarri, ai u qëllua në zonën e kraharorit. Ne po përgatitemi për sallën e operacionit për të hequr plumbin. Ai është në terapi intensive dhe është në gjendje të rëndë”, tha kirurgu Zlatan Elek.

Ndërkohë, anëtarët e Njësisë Speciale filluan të tërhiqen nga Zveçani, përderisa gëzhojat ishin të dukshme gjatë rrugës.

Policët u gjuajtën me armë në veri

 

Të fundit

Të hënën s’ka mësim në shkollat ku votohet

Zv.Ministri i MASHTI-t, Dukagjin Popovci, njoftoi se të hënën nuk do mbahet mësimi në shkollat ku do votohet për zgjedhjet lokale. Mësimi nëpër këto shkolla...

Kosova i mundëson SHBA-së krijimin e një baze të përhershme ushtarake

Mnistri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj, zhvilloi në Pentagon një takim me nënsekretarin e Departamentit amerikan të Mbrojtjes, Colin Kahl. Në këtë takim, në...

Lajme të tjera