Inxhinieri i Trepçës vdiq nga COVID, shkon në 26 numri i viktimave në Mitrovicë

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Ka vdekur inxhinieri i gjeologjisë në Minerën e Trepçës, Zijadin  Mustafa.


Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi në Facebook, nga Sindikata e re e minatorëve, shkruan Jepi zë.

“Të nderuar minatorë të Trepça Sh.A. me dhimbje të thellë ju njoftojmë se sot ndërroi jetë inxhinieri i gjeologjisë Zijadin Mustafa, njëri me cilësi dhe vlera shumë të larta”, thuhet në njoftim.

Jepi zë ka mësuar nga burime të sigurta, se 55 vjeçari ka humbur jetën pas një beteje me COVID-19.

Ai ishte duke u trajtuar në Prishtinë, në QKUK, dhe betejën e humbi në orët e para të ditës së sotme.

Mustafa që do të varroset sot në një ceremoni të organizuar vetëm nga familjarët e afërt, po trajtohej që disa ditë pas infektimit me COVID.

Me këtë vdekje, numri total i viktimave në Mitrovicë ka shkuar në 26, numër ky mjaft i lartë nëse krahasohet me qytete të tjera.

Të fundit

Deputetja e VV-së dënohet me 3 vjet burg

Gjykata ka shpallur aktgjykim dënues ndaj dy (2) të akuzuarve, dhe aktgjykim lirues ndaj katër (4) të akuzuarve, për veprën penale keqpërdorim i pozitës...

Lajme të tjera