Inxhinieri i Trepçës vdiq nga COVID, shkon në 26 numri i viktimave në Mitrovicë

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Ka vdekur inxhinieri i gjeologjisë në Minerën e Trepçës, Zijadin  Mustafa.


Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi në Facebook, nga Sindikata e re e minatorëve, shkruan Jepi zë.

“Të nderuar minatorë të Trepça Sh.A. me dhimbje të thellë ju njoftojmë se sot ndërroi jetë inxhinieri i gjeologjisë Zijadin Mustafa, njëri me cilësi dhe vlera shumë të larta”, thuhet në njoftim.

Jepi zë ka mësuar nga burime të sigurta, se 55 vjeçari ka humbur jetën pas një beteje me COVID-19.

Ai ishte duke u trajtuar në Prishtinë, në QKUK, dhe betejën e humbi në orët e para të ditës së sotme.

Mustafa që do të varroset sot në një ceremoni të organizuar vetëm nga familjarët e afërt, po trajtohej që disa ditë pas infektimit me COVID.

Me këtë vdekje, numri total i viktimave në Mitrovicë ka shkuar në 26, numër ky mjaft i lartë nëse krahasohet me qytete të tjera.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera