I shembet pushteti Agim Bahtirit e Faruk Mujkës, iu shkarkuan komisionet para syve pasi humbën votat

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Kryetari i Mitrovicës Agim Bahtiri dhe vartësi i tij Faruk Mujka, kanë humbur shumicën në Kuvendin Komunal, e kjo po bën që t’iu shembet pushteti.


Vetëm dje, dyshja e Komunës pati disa disfata në seancë. Pika e propozuar nga zyra e kryetarit për ta liruar nga taksa komunale KEDS-in dështoi, pasi nuk i kishin votat e nevojshme.

Po ashtu, në seancën e njëjtë, pushtetit iu rrënuan para syve edhe katër komisione nga opozita. Anëtarët e emëruar nga ta, u shkarkuan me shumicë votash.

E me seancën e djeshme, u konfirmua se pushteti ka humbur votat dhe nuk po mund të kalojë asnjë pikë pa votat e opozitës.

Kjo ka nervozuar kryetarin Agim Bahtiri, i cili sot tha se pikërisht bashkimi i opozitës e ka bindur që të garojë sërish.

“Edhe pse e kam shqyrtuar gjatë mundësinë e tërheqjes nga politika për t’u kthyer te familja në Holandë, pazaret dhe intrigat e PDK-së dhe marionetës së saj, LDK-së, më kanë bindur se duhet të rikandidohem për kryetar për mos t’i lënë këto dy parti mashtruese dhe zhvatëse të kthehen në krye të komunës sikur para 2013-së”, ka thënë ai.

Sidoqoftë, edhe kandidimi i Bahtirit akoma nuk është konfirmuar, pasi nevojitet përkrahja nga dega e VV-së, të cilën aktualisht nuk e ka pas vetes. Po ashtu, siç është raportuar, Bahtiri ka humbur simpatinë e Albin Kurtit, pasi ky i fundit ka në plan ta kandidojë Armend Mujën, analistin nga Mitrovica.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera