“Hallakamë” me aksidente tek varrezat e serbëve, i dyti brenda pak minutash: Edhe 3 të lënduar

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

3 persona janë lënduar në një aksident që sapo ka ndodhur tek varrezat e serbëve në Kolloni.


Dëshmitarë nga vendi i ngjarjes i kanë thënë “Jepi zë” se ambulanca ka arritur në vendin e ngjarjes për të marrë të lënduarit.

Deri tek aksidenti, siç mësohet, ka ardhur pasi shoferët nuk e kishin parasysh se kush kishte përparësi, me ç’rast njëri goditi tjetrin.

Ky është aksidenti i dytë që ndodhi në këtë pjesë, pasi vetëm pak minuta më herët dy vetura u përplasen me një kamion.

Ndryshe, kjo rrugë konsiderohet mjaft e rrezikshme, pasi ndodhin mjaft shpesh aksidente me të lënduar.

Të fundit

Deputetja e VV-së dënohet me 3 vjet burg

Gjykata ka shpallur aktgjykim dënues ndaj dy (2) të akuzuarve, dhe aktgjykim lirues ndaj katër (4) të akuzuarve, për veprën penale keqpërdorim i pozitës...

Lajme të tjera