Futbollisti mitrovicas i Trepçës ’89, Erion Kajtazi, po shkëlqen në prova te gjiganti belg Anderlecht

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Futbollisti i Trepçës ’89, Erion Kajtazi, është duke qëndruar në Belgjikë, tek akademia e Anderlechtit ku është duke u provuar dhe gjasat janë të mira që karriera e djaloshit nga Mitrovica të marrë kthesë të madhe.

Talenti 16-vjeçar ka filluar provat te Anderlecht më 12 shtator dhe ditët e para janë pozitive për të.

Kajtazi ka qenë i ftuar nga klubi i Anderlechtit për prova, aty ku do të qëndrojë për rreth 10 ditë.

Në ditët e para të tij në akademinë e gjigantit belg ka sinjale pozitive pasi ylli kosovar ka përformuar jashtëzakonisht mirë në stërvitje dhe ka kaluar testet e stabilitetit dhe mobilitetit.

Vlen të përmendet se 16-vjeçari është një ndër lojtarët më të mirë në Kosovë në gjeneratën e tij. Ai luan si sulmues qendror, anësor si dhe disa pozita në mesin e fushës, andaj kjo është një veçanti e tij.

Javë më parë ishte menaxheri Shukri Asllani që e kishte konfirmuar ftesën e Anderlechtit për Erion Kajtazin.

“Erioni posedon disa cilësi të veçanta që e dallojnë atë nga të tjerët. Është lojtar i ri, fizikisht dhe teknikisht shumë i mirë. Erioni është poashtu lojtar me potencial të madh. Unë jam kurreshtar ta shoh se si do të paraqitet ai në një nivel më të lartë se ky në Kosovë dhe tek një klub i madh sikur që është Anderlecht. Unë besoj në cilësitë dhe potencialin e Erionit si lojtar dhe jam optimist në këtë drejtim”, kishte thënë para pak javësh menaxheri Shukri Asllani.

Kajtazi deri këtë vit ka luajtur për gjeneratën U-17 të Kosovës, ku është paraqitur në ndeshje të mëdha si ndaj Austrisë, Ukrainës, Italisë, Sllovenisë, Bullgarisë e Turqisë.

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...

Lajme të tjera