Futbollisti mitrovicas festoi me shqiponjë si Xhaka e Shaqiri, “çmenden” serbët

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Futbollistët kosovarë po vazhdojnë të shkëlqejnë në futbollin ndërkombëtar.

E një i tillë është edhe Leonard Pllana.

25 vjeçari e shënoi golin e fitores së ekipit të tij jug-korean, Jeonnam Dragons në Ligën e Kampionëve të Azisë.

E pas golit, sulmuesi mitrovicas festoi me shqiponjë në stilin e Xhakës e Shaqirit.

Dhe, ky veprim i ka “çmendur” serbët.

Mediat e këtij vendi e kanë quajtur këtë si një provokim.

“Skandal. Simboli i Shqipërisë së Madhe në Kore. Futbollisti nga shteti fals i Kosovës provokon në stilin e Xhakës e Shaqirit”, shkruan Blici serb

Pllana, i lindur në Mitrovicë më 26 gusht 1996, kishte luajtur për të rinjtëe Trepçës, ndërsa karrierën e kishte vazhduar në Evropë në ekipet Grebbestag, Dalkurd, Norrby, GAIS e Brage dhe tash është pjesë e ekipit Jeonnam Dragons.

Ai gjithashtu kishte luajtur edhe për ekipin U-21 të Kosovës.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera