Fontana e Agim Bahtirit në gjendje të tmerrshme, shihen edhe pëllumba të ngordhur

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Jo shumë kohë më parë, një fontanë u përurua nga kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, duke e paraqitur si një pikë të bukur në qytet.


Mirëpo, ajo nuk po hedh ujë përpjetë, e madje as nuk po pastrohet, shkruan “Jepi zë”.

Nga fotografitë që gazeta ka siguruar, shihen një ndotje e madhe në këtë fontanë që gjendet në mes të sheshit të qytetit.

Madje, brenda ujit që shihet se nuk është pastruar prej kohësh, shihen edhe pëllumba të ngordhur.

Ndryshe, janë disa pjesë të sheshit të Mitrovicës ku janë investuar mijëra euro, mirëpo që janë në gjendje të rëndë.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera