Faruk Mujka përkrah grave në protestën e sotme për barazi gjinore: Gratë nuk pushojnë as të dielave

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Nënkryetari i Komunës së Mitrovicës, Faruk Mujka, ka dalë përkrah grave në protestën e sotme ku ngritej zëri për barazi gjinore.


Ai teksa mbante në duar pankartën “Gratë nuk pushojnë as të dielave”, ka dhënë një mesazh pozitiv rreth barazisë.

Mujka ka mbajtur një fjalim para tyre ku ka vlerësuar rolin e gruas, shkruan Jepi zë.

Ndryshe, ka qenë grupi i grave asambleiste në bashkëpunim me zyrën për barazi gjinore, shoqërinë civile, gra dhe burra nga Mitrovica, që sot më 8 mars në ditën ndërkombëtare të grave ka organizuar këtë marsh me moton “MARShojmë S’festojmë”.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera