Edhe VIVA Fresh shfrytëzon panikun, punëtorëve ua heqë pushimin javor

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Ndërsa e gjithë bota është në panik nga koronavirusi, çka jo pak kompani kanë marrë vendime që punëtorët e tyre për një kohë të mos dalin në zyrë për të punuar në Kosovë ndodh krejt e kundërta.


Disa nga marketet në vend përveç që po e shfrytëzojnë situatën aktuale, pra panikën e qytetarëve, çka po i rritin çmimet ato po marrin vendime në dëm të punëtorëve të tyre.

Pas rrjetit të marketeve, “Interex”, që anuloi pushimin javor dhe rriti orarin e punës, një gjë të tillë e ka bërë edhe rrjeti tjetër i marketeve, Viva Fresh Store në qytetin e Prizrenit.
Se i është hequr pushimi javor punëtorëve të paktën deri ditën e diel e ka konfirmuar për Reporteri.net edhe një nga punëtorët e këtij marketi.

Reporteri.net ka siguruar vendimin e kësaj kompanie që ka dhënë për marketin e saj në qytetin e Prizrenit, në të cilin shkruan: “Njoftohet i gjithë stafi i VFS 7 Prizren se deri të dielën anulohen pushimet javore”.

- Advertisement -

Të fundit

COVID-i s’ka të ndalur në Mitrovicë, 33 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera