E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3 mijë eurove

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit.

Sipas Stavilecit E-kioska është dëmtuar qëllimisht dhe ky dëm kap vlerën mbi 3 mijë euro, shkruan Jepi zë.

Ai bëri të ditur se Policia e Kosovës është njoftuar me kohë dhe tani janë duke e trajtuar rastin.

Postimi i plotë:

Të nderuar qytetarë të Mitrovicës, ju njoftoj se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit.

E-kioska është dëmtuar qëllimisht, dëmtimi ky i shkaktuar që si vlerësim i parë kap vlerën mbi 3.000 euro. Policia e Kosovës është njoftuar me kohë dhe tani janë duke e trajtuar rastin dhe jemi në koordinim të ngushtë me organet e rendit.

Ky rast uroj të jetë rasti i fundit i dëmtimit të asaj çka është publike dhe në shërbim të qytetarëve.

Të fundit

Europoli dhe sistemi – ETIAS Europoli

Shkruan: Arben Dashevci, njohës i çështjeve të sigurisë Termet kriminalitet, krim, kriminel kanë për të mbetur njësoj për aq sa ka jetë në tokë. Por, metoda...

Lajme të tjera