E frikshme: Shfaqen gjarpërinjtë në Liqenin Akumulues, i vërsulen një qytetareje

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Një gjarpër është parë në një pjesë të Liqenit Akumulues ditën e sotme.


Një qytetare ka adresuar fotografitë tek “Jepi zë”, duke thënë se u bë dëshmitare dhe se u sulmua nga gjarpri.

Sipas saj, gjarpri fillimisht sulmoi një peshk e më pas iu vërsul edhe asaj, duke dalë deri në shkallën e parë.

“Sa për kuriozitet, peshku shpëtoi dhe gjarpëri pas pak na u versul neve. Erdhi deri në shkallën e parë”, ka thënë ajo.

Vlen të theksohet se gjarpërinjtë janë shtuar që nga koha kur Liqeni u shndërrua në moçalishte, për shkak të mospastrimit./Jepi zë

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera