Drejtoria e Shëndetësisë dërgon një ekip mjekësor nga QKMF-ja për ti ndihmuar banorët e Shqipërisë

Zëri qytetar

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, në bashkëpunim me Drejtorinë për Shëndetësi, sot kanë themeluar një ekip mobile nga Qendra e Mjekësisë Familjare, me një autoambulancë për tu dalë në ndihmë bashkëkombësve tanë në Shqipëri, pas situatës së krijuar nga tërmeti i djeshëm.

Me këtë rast kryetari Bahtiri së bashku me drejtoreshën e Shëndetësisë, Erseka Hasanaj Barani, kanë vizituar stafin mjekësor, të cilët janë pritur nga drejtori i QKMF-së, Fevzi Sylejmani, dhe personeli mjekësor të cilët u shprehen të gatshëm për tu përgjigjur iniciativës së ndërmarr nga Komuna e Mitrovicës.

Ndërsa kryetari Bahtiri, u shpreh shumë falënderues ndaj stafit mjekësor të QKMF-së, për gatishmërinë e tyre për tu dalë në ndihmë familjeve të cilat kanë nevojë në Shqipëri.

Stafi mjekësor nga QKMF-ja në krye me shefin e sektorit për Emergjenca, Leonard Muja, janë furnizuar edhe me barna dhe gjëra tjera esenciale dhe do të jenë në gjendje gatishmërie për ti ndihmuar banorët të cilët janë prekur nga ky tërmet.

- Advertisement -

Të fundit

3 të vdekur në Vushtrri, 1 i vdekur në Skënderaj dhe 59 raste pozitive në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera