Drejtoresha e Komunës sqaron: Veteranit Afrim Sadiku do t’i ndërtohet shtëpia

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Drejtoresha e Integrimeve Evropiane dhe Mirëqeniës Sociale në Komunë të Mitrovicës, Nazan Kërveshi, ka reaguar lidhur me rastin e Afrim Sadikut, njeriut që erdhi nga Gjermania për të luftuar por tani mbeti në gjendje të rëndë.


Drejtoresha thotë se për Sadikun do të ndërtohet së shpejti një shtëpi nga Qatar Cherity.

Ajo thekson se shtëpia do t’i ndërtohet shpejtë, si Afrim Sadikut po ashtu edhe disa rasteve të tjera sociale.

“Ju keni publikuar reportazhin për z.Afrim Sadiku, që është me të vërtetë një rastë i rend social. E ndjejë të arsyeshme të ju informoj se sigurisht nuk e posedoni informatën, ku rasti në fjalë është përfitues i shtëpisë 60m2 nga organizata Qatar Cherity, e cila shumë shpejtë do ti ndërtohet z.Sadikut dhe disa rasteve të tjera sociale”, ka thënë Kërveshi për “Jepi zë”.

Mirëpo, vlen të theksohet se në videon e publikuar nga “jepi zë”, veteran kërkon ndihmë për ushqime dhe të kryejë obligimet e energjisë elektrike, për të cilat kërkesa nuk tha asgjë drejtoresha Kërveshi.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera