Dhunoi të miturën në shtëpinë e tij, pas lirimit urdhërohet sërish arrestimi i të riut

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Një i ri nga Skënderaj është arrestuar të hënën, pasi në shtëpinë e tij ka kryer marrëdhënie seksuale me një vajzë të mitur.

Pas intervistimit, ai është liruar në procedurë të rregullt. Të martën është kryer ekzaminimi gjinekologjik i viktimës, pas të cilit, Prokuroria ka urdhëruar arrestimin e të dyshuarit, Gazeta Express sjell detaje nga ky rast

Prokuroria Themelore e Mitrovicës ka urdhëruar të arrestohet sërish i riu nga Skënderaj i cili dyshohet për dhunimin e një vajze të mitur.

Ai u arrestua të hënën, por pas intervistimit u lirua në procedurë të rregullt, me urdhër të prokurorit.

Nga Prokuroria Themelore e Mitrovicës kanë deklaruar për Gazetën Express se rasti fillimisht është lajmëruar si “Bashkësia jashtëmartesore me personin nën moshën 16-vjeçare.

“Lidhur me pyetjen tuaj për rastin në fjalë, ju njoftojmë që në komunikimin që prokurorja kujdestare ka pasur me policinë, fillimisht rasti është lajmëruar në orët e vona të natës si “Bashkësia jashtëmartesore me personin nën moshën gjashtëmbëdhjetë vjet”, ka deklaruar zëdhënësi i Prokurorisë, Valon Preteni.

Preteni tha se Prokuroria ka urdhëruar ekzaminimin gjinekologjik të viktimës. Ndërkaq pas rezultatit nga ky ekzaminim, prokurorja e rastit ka urdhëruar që vepra penale të rikualifikohet nga “Bashkësia jashtëmartesore me personin nën moshën 16-vjeçare” në “Dhunim”.

Ai deklaroi se është urdhëruar policia ta arrestojë të dyshuarin.

“Prokurorja ka urdhëruar që të bëhet ekzaminimi gjinekologjik i viktimës – të dëmtuarës në rastin konkret. Ekzaminimi i të dëmtuarës është kryer sot nga ana e ekspertëve të Institutin e Mjekësisë Ligjore dhe me rezultatet nga ky ekzaminim është njoftuar prokurorja, e cili ka urdhëruar që vepra penale në këtë rast të kualifikohet si “Dhunimi”, dhe për këtë është urdhëruar policia të arrestojnë të pandehurin, e po ashtu janë urdhëruar edhe veprimet tjera hetimore në rastin konkret”, ka deklaruar Preteni.

Për këtë rast ka njoftuar edhe Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh.

Aty është bërë e ditur se i dyshuari kishte kryer marrëdhënie seksuale në shtëpinë e tij me të miturën.

“DHUNIM-Skenderaj 01.11.2021 – 13:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që në shtëpinë e tij kishte kryer marrëdhënie seksuale me viktimën femër kosovare. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, ka njoftuar policia.

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera