Çudi: Një drenicak plagos veten në Skënderaj

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Një person dyshohet se është vetëplagosur me një pistoletë për të cilën posedonte leje.

Policia njofton se rasti ka ndodhur dje në Skenderaj.

Njësitë relevante policore kanë dal në vendin e ngjarjes dhe kanë sekuestruar për procedura të mëtutjeshme hetimore një pistoletë dhe pesë gëzhoja.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit.

“Është raportuar se një i dyshuar mashkull kosovar,  dyshohet se është vetë plagosur me një pistoletë për të cilën posedonte leje. Njësitë relevante policore kanë dal në vendin e ngjarjes dhe  kanë sekuestruar për procedura të mëtutjeshme hetimore një pistoletë  dhe pesë gëzhoja. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit”, thonë Policia.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera