Ata që nuk kanë bileta, ndeshjen Trepça-Ylli mund ta shohin në shesh – Komuna do të vendos monitor të madh

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Janë vetëm rreth 3 mijë bileta për ndeshjet që luhen në palestrën Minatori. Por, kërkesa është shumë më e madhe.

Sot para palestrës për të blerë bileta ishin shumë më shumë persona, shumë prej të cilëve mbetën pa bileta, shkruan “Jepi zë”.

Por, ata që mbetën pa bileta për ta parë lojën në Palestër, mund ta shohin në ekranin e madh që do të vendoset në sheshin “Mehë Uka”, nga Komuna e Mitrovicës.

Nënkryetari Arian Tahiri, ka konfirmuar për “Jepi zë” se pas interesimit të madh për ndeshje, kanë vendosur ta montojnë një monitor të madh në shesh.

Kujtojmë se mitrovicasit po e duan aq shumë basketbollit, sa kur ndeshja u luajt në Pejë, ata u futën në palestër në Mitrovicë dhe bënin tifo teksa shihnin ndeshjen në ekran të madh.

Të fundit

Lajme të tjera