Asamblisti Ujkani lëshon shtëpinë me 4 dhoma për të prekurit e tërmetit

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Asamblisti nga Mitrovica, Jeton Ujkani, ka lëshuar një shtëpi për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri.

Ai ka thënë se shtëpia ka katër dhoma dhe gjendet në fshatin Vinarc të Mitrovicës.

Ujkani bën thirrje që, kushdo që e di se kush ka nevojë, le ta kontaktojë.

Postimi i plotë:

Më lejoni të shprehë ngushëllimet më të sinqerta për jetët e humbura sot në Shqipëri.

Miq dhe dashamirë, sipas mundësive të mia unë lëshoj shtëpinë me katër dhoma e mobiluar për ndonjë familje e cila ka nevojë dhe është prekur nga tragjedia e sotme. Shtëpia gjendet në Vinarc , Mitrovicë.

Të gjithë ju që mund të njihni dikë, autoritetet lokale apo kushdo që e njeh dikë që ka nevojë, ju lutem mos hezitoni të më kontaktoni.

- Advertisement -

Të fundit

Shpërthen COVID-i në Mitrovicë, 21 raste vetëm sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.138 mostra të...

Lajme të tjera