Arrestohet një drenicak, dhunoi seksualisht një femër nga Skënderaj

Publikuar më:

Një femër nga Skënderaj ka pësuar nga një mashkull, i cili është arrestuar me dyshimin për dhunim seksual.


Policia ka thënë se ka kapur kryesin e veprës mbi këto dyshime, dhe është dërguar në mbajtje, raporton “Jepi zë”.

Policia sqaron se viktima është dërguar nga Mjekësi Ligjore për analiza.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar nën dyshimin se i njëjti e ka dhunuar seksualisht viktimën femër kosovare. Viktima është dërguar në IML ndërsa i dyshuari pas intervistimit  me vendim të prokurorit është ndaluar për 48-orë”, thonë Policia.

Ndryshe, rastet e dhunimit seksual janë shpeshtuar në Kosovë, e personat që po i kryejnë ato po lirohen me procedurë të rregullt.

JU REKOMANDOJMË