Arrestohet gruaja pasi rrahu burrin në Mitrovicë, ky i fundit përfundon në spital

Zëri qytetar

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Foto ilustrim

Në Kosovë janë të shumta rastet e dhunës në familje dhe në të shumtën e tyre viktima janë gratë. Mirëpo, kohëve të fundit ekziston edhe një rritje e rasteve, ku gratë paraqiten si të dyshuara për këto vepra penale.


Një rasti i tillë është raportuar edhe dy ditë më parë në rrugën “Major Tepica” në Mitrovicën e Veriut.

Atje një grua ka përfunduar në prangat e Policisë së Kosovës, pasi që ajo dyshohet se me një mjet të fortë ka sulmuar bashkëshortin e saj.

Mediat raportojnë se i lënduari ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa prokurori ka urdhëruar që e dyshuara të dërgohet në mbajtje.

- Advertisement -

Të fundit

3 të vdekur në Vushtrri, 1 i vdekur në Skënderaj dhe 59 raste pozitive në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera