Ani pse e ndaluar, disa qytetarë në Mitrovicë falin Bajramin më ndryshe

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

14 persona janë mbledhur në oborrin e një shtëpie në Bair të Mitrovicës, dhe kanë falur namazin e Kurban Bajramit.


Qytetari Ismet Banjska e ka publikuar vetë fotografinë, duke uruar festën, shkruan Jepi ze.

“Ne e falëm. Për hajr ju koftë Bajrami”, ka shkruar ai.

E ky veprim bie në kundërshtim me vendimin e Qeverisë, që ka ndaluar tubimet e më shumë se 5 personave.

Sidoqoftë, në Mitrovicë u fal edhe Bajrami i kaluar në këto mënyra dhe nëpër lagje të ndryshme.

Duhet theksuar se vendimin për ndalimin e faljes së organizuar të Bajramit e ka marrë BIK-u, për të ruajtur shëndetin e qytetarëve.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera