Agim Bahtiri u bë “horë” para policëve: Më 9 janar u tha “urime Qeveria e re”, e Qeveria kurrkund

Zëri qytetar

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Më 9 janar, Policia e Kosovës prezantoi të dhënat për vitin 2019, me ç’rast u tha se gjatë këtij viti nuk kishte ndodhur asnjë vrasje në Kosovë.


Agim Bahtiri ishte një nga të ftuarit dhe e mori fjalën. Përveç që përgëzoi punën e Policisë dhe përmendi faktin se, meqë nuk ka ndodhur asnjë vrasje, Mitrovica është e sigurt, shkruan Jepi zë.

Mirëpo, që në hyrje të fjalimit të tij, kryetari i Komunës e bëri një huqje kapitale. Duke dashur t’u marrë “myzhde” zyrtarëve policorë, ai ua ka uruar Qeverinë e re, duke thënë se “marrëveshja kryhet sot(9 janar).

“Fillimisht urime për Qeverinë e re të VV-së, e cila sot do të arrijë marrëveshjen dhe do të formohet Qeveria e re. Andaj kam nderin që më së pari juve Policisë së Kosovës t’ua uroj qeverinë e re”, kishte thënë Bahtiri para 4 ditësh.

Mirëpo, jo atë ditë, por Qeveria nuk është krijuar as sot kur është data 13 janar, dhe nuk ka plan as për takim të dy partive që po synojnë ta bëjnë atë.

Këto fjalë të Bahtirit i ka siguruar “Jepi zë” përmes burimeve brenda Policisë së Kosovës dhe zyrtarëve komunalë që kanë transkriptuar fjalimet.

Ndryshe, ani pse ka kaluar në VV qe pak muaj, Agim Bahtiri po flet me kompetencë lidhur me koalicionin me LDK-në. Madje ai po u bën thirrje Mustafës dhe Veliut që ta bëjnë marrëveshjen.

- Advertisement -

Të fundit

3 të vdekur në Vushtrri, 1 i vdekur në Skënderaj dhe 59 raste pozitive në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera