Agim Bahtiri po përgatitet ta marrë në dorë VV-në e Mitrovicës

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

2020 erdhi e me këtë po afrohen edhe zgjedhjet e brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje, që parashihet të mbahen në mars.

Dega e kësaj partie në Mitrovicë ka një prej garave më interesante, pasi prurje në parti është kreu i Komunës i cili është përplot ambicie.

Siç mëson “Jepi zë”, Agim Bahtiri ka nisur punën që në zgjedhjet e brendshme të kandidojë për kryetar të Degës, duke ia marrë kështu pozitën nënkryetarit të Komunës, Faruk Mujkës, që ka qenë në krye të kësaj dege prej disa vitesh.

Kjo garë e Bahtirit po konsiderohet e pashmangshme nga disa burime brenda VV-së, të cilat thonë se kryetari aktual i qytetit do të garojë sërish për mandatin e tretë dhe, sipas tyre, parakusht është të dalë fitues në parti.

Sidoqoftë, këto zgjedhje, përveç për postin e kryetarit, pritet të sjellin turbulenca pasi shumë anëtarë kanë shfaqur ambicie për të marrë pozita, sidomos tani kur VV-ja do ta krijojë Qeverinë.

E një çarje në këtë parti veçse ka nisur, pasi disa asamblistë i kanë dalë doresh Faruk Mujkes e Agim Bahtirit, madje edhe publikisht.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera