Agim Bahtirit i duket si odë zyra e kryetarit, në takim zyrtar merr edhe djalin

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Takimi i sotëm i Agim Bahtirit me Lulzim Bashën nuk ishte i zakonshëm, pasi ndodhi diçka e paparë më herët.


Duket se kryetari ka zgjedhur ta familjarizojë komplet Komunën, duke marrë pas vetes në takim zyrtar edhe djalin Valon Bahtiri, shkruan Jepi zë.

Për këtë ka reaguar edhe aktivisti i shoqërisë civile, Besart Peci, i cili ka bërë pyetje ironike.

“A osht djali i kryetarit në takim apo e keqkuptova provincën?”, ka shkruar Peci.

Sidoqoftë, vlen të theksohet se një ndër premtimet më të mëdha të Agimit Bahtirit kishe qenë se nuk do të bëjë punësime familjare dhe nepotiste, por duke se gjerat kanë ndryshuar.

Nëse analizohet ekzekutivi por edhe legjislativi komunal, gjithkah gjendet një familjar i kryetarit.

Duke nisur nga motra e cila është asambliste, djali i vëllait drejtor për Emergjenca, miku i familjes(babai i gruas së djalit) drejtor për infrastrukturë, të rejën e motrës asambliste, djalin tjetër të vëllait shofer, e shumë kusherinj që u rehatuan si zyrtarë.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera