9 vjet pa Fisnik Muharremin, futbollistin që e donte e gjithë Mitrovica

Zëri qytetar

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Lakra e speca për turrshi me veturë të shtetit, zyrtari kapet në Smrekonicë

Një veturë e shtetit ishte mbushur me speca e lakra në këtë kohë kur bëhen turrshitë. Një lexues i "Jepi...

Fisnik Muharremi i njohur si “Fisi”, ishte ndër furbollistët më përspektivë të Kosovës.


Qytetarët e Mitrovicës i mbajnë mend paraqitjet e tij për KF Trepça ’89, ku në një konkurencë shumë të fortë, ai arrinte të zinte vend në formacionin e parë.

Fisi përveç talentit kishte një kulturë të lartë dhe sjellje shumë të mirë, shkruan Jepi zë.

Vdekja e tij kishte trondiur të gjithë qytetin e Mitrovicës, pasi ishte shuar një yll i futbollit që po vinte në skenë.

Jo vetëm familja e bashkëlojtarët e përjetuan rëndë vdekjen e tij, por të tronditur dhe në vaj ishin edhe grupi i tifozëve “Torcida”.

Vitet tani po ecin, por kujtimi për Fisin mbetet tek qytetarët e Mitrovicës. Njëra ndër lagjet më të mëdha dhe më të organizuara në Mitrovicë, Gorimahalla për çdo vit e përkujtojnë Fisin.

Fisnik Muharremi ishte operuar në Prishtinë, por pa sukses, ndërkohë që mjekët kosovarë i kishin preferuar trajtim jashtë vendit. Në shkurt të këtij viti, ai është operuar në Gjermani. Megjithatë, Fisi i la të gjithë pas një beteje të ashpër me sëmundjen.

Sot atë e ka përkujtuar edhe vëllau i tij Ferid Muharremi, duke bashkangjitur një fotografi me të birin, tek varri i Fisit.

“Do te kujtojme gjithmone si te buzeqeshur, te sinqert e shume te dashur per te gjithe, Na mungon shume 9 vite pa prezencën tënde por ne zemer dhe mendje te kem gjithmon vllau im”, shkruan vëllai./Jepize.com

- Advertisement -

Të fundit

15 vjeçari nga Gjermania, që punoi në zyrën e Merkel, anëtarësohet në LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka mirëpritur 15 vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku. Kryetari Mustafa i uroi mirëseardhje Leonardit i...

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron...

E rëndë: Kosovarin 15 vjeç e therin me thikë, vdes në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit, ku ka mbetur i vdekur një 15-vjeçar. Disa të mitur,...

Shpërthen muri i Trepçës, pellgu i mbetjeve industriale përfundon në lumin Ibër

Një pjesë e pellgut të mbetjeve industriale të Trepçës në Leposaviq u derdh në lumin Ibër dje vonë kur një pjesë e murit që...

Vushtrriasi Menduh Abazi, aderimi i PDK-së që u prit me më së shumti përkrahje

Partia Demokratike e Kosovës, ka prezantuar si prurje të reja shumë figura të njohura, të cilat u pritën nga kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj. Mirëpo...

Lajme të tjera