40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë nga Komuna të merren masa

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti.

Kjo u arrit falë projektit që u realizua nga humanisti Halil Kastrati në bashkëpunim me Komunën e Mitrovicës.

“Jepi zë” kishte raportuar ekskluzivisht në ditën kur u dorëzuan çelësat për këto familje.

Por edhe dy muaj më vonë, prej kur këto familje i gëzuan shtëpitë e tyre në lagjen Frashër, ende nuk është rregulluar rryma në këto shtëpi.

Një nga përfituesit e këtyre shtëpive ka thënë për “Jepi zë” se që dy muaj janë pa rrymë.

Sipas tyre, disa herë kanë bërë kërkesë në Komunë të Mitrovicës dhe në KEDS për instalim të rrymës por kjo kërkesë nuk është marrë parasysh ende.

Të fundit

Europoli dhe sistemi – ETIAS Europoli

Shkruan: Arben Dashevci, njohës i çështjeve të sigurisë Termet kriminalitet, krim, kriminel kanë për të mbetur njësoj për aq sa ka jetë në tokë. Por, metoda...

Lajme të tjera