4 policë bëhen për spital gjatë përleshjes në ndeshjen Prishtina-Trepça

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Katër zyrtarë policorë mbetën të lënduar pas përleshjeve që ndodhën mes tifozërive të Prishtinës dhe Trepçës.

Finalja e Superkupës së Kosovës në Basketboll, e zhvilluar mes dy klubeve të sipërpërmendura, u ndërpre dy herë – një herë gjatë çerekut të parë, e edhe në përfundim të çerekut të dytë, në të dyja rastet si shkak i hedhjes së mjeteve piroteknike në fushë.

Pas ndërprerjes së dytë, zyrtarët e ndeshjes vendosën të largojnë të gjithë tifozët nga tribunat, në mënyrë që të mund të vazhdojë ndeshja. Si pasojë, vazhdimi i ndeshjes u shty për rreth një orë.

E Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, tha për Klankosova.tv se sot rreth orës 18:00, në Pallatin e Rinisë, gjatë ndeshjes basketbollistike mes Prishtinës dhe Trepçës, ka ndodhur një incident, “ku tifozët duke dëmtuar sallën, janë gjuajtur mes vete me mjete të forta, me ç’rast kanë lënduar 4 zyrtarë policorë, të cilët ishin në detyrë, të angazhuar për menaxhimin e situatës”.

Ajo theksoi se nga ana e tifozëve, deri më tani nuk është raportuar për ndonjë të lënduar.

“Pas vënies nën kontroll të situatës, policia në koordinim me prokurorin e shtetit, kanë nis një hetim për identifikimin dhe arrestimin e peronave të dyshuar për veprat ‘Sulm ndaj personit zyrtar’ dhe ‘asgjësim apo dëmtim i pasurisë’”, theksoi Ahmeti.

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...

Lajme të tjera