30 ditë paraburgim për kosovarin që rrahu nënën

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj të pandehurit T.K., për shkak të dyshimit të bazuar se ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij.


“Fillimisht me datë 5 qershor, në Prizren, saktësisht në shtëpinë e përbashkët familjare, pas disa mosmarrëveshjeve paraprake, i pandehuri T.K., fillimisht e ofendoi nënën e tij dhe pastaj i është drejtuar me fjalët “dil jashtë, mos rri këtu,”. Pastaj e ka kapur për krahu dhe e shtrëngoi me forcë me qëllim për ta dëbuar jashtë shtëpisë, me të cilat veprime tek ajo ka shkaktuar shqetësim”.

“Ndërsa, me datë 07 qershor, pas disa mosmarrëveshjeve paraprake lidhur me jetën e tyre të përbashkët në familje, i pandehuri në gjendje të dehur e keqtrajtoi emocionalisht nënën e tij, me fjalët “po du vetë me jetu, kam me ju mbytë krejtve, ti shko në polici me më lajmëru, por unë kur të dal kam me ju mbytë krejtve”, ndërsa ndërmerr veprimin që ta keqtrajtojë fizikisht nënën, ajo kishte ikur në dhomën e saj”, thuhet në kumtesën e gjykatës.

- Reklama -

Të fundit

Kosovarja nën 16 vjeç lind fëmijë në QKUK, babai iku

Në repartin e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka lindur një vajzë nën 16 vjeç. Sipas raportit të Policisë e mitura është nga...

Lajme të tjera