22 vdekje në Mitrovicë nga COVID, por qytetarët nuk respektojnë në përpikëri masat

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Një grua nga Mitrovica që po trajtohej pas infektimit me COVID-19, ka vdekur sot rreth orës 4 të mëngjesit.


“Jepi zë” ka mësuar se ajo ishte e lindur në vitin 1971, dhe ka iniciale K.G.

Sipas burimeve, gruaja në fjalë jetonte në Zhabarë të Mitrovicës, dhe ishte duke u trajtuar në Klinikën infektive në QKUK. Mësohet se varrimi i saj u bë para pak minutash nga familjarët.

E kjo vdekje çon në 22 numrin e të vdekurve në Mitrovicë që nga nisja e pandemisë.

Por, këto shifra nuk po frikësojnë qytetarët e Mitrovicës, të cilët në numër të madh vazhdojnë të dalin pa maska.

Në Mitrovicë, po ashtu është evidentuar se nuk po respektohen masat si distanca sociale dhe maskat në ambiente të brendshme.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera