Zvicër: Luajti rolin e policit, “humori” i kushtoi kosovarit 4 mijë e 600 franga

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Një burrë nga Kosova para disa muajsh e kishte bërë një veprim të çmendur.

30 vjeçari i cili jeton në Zvicër në kantonin e Thurgaut vendosi që ta luante rolin e policit.

Ai vendosi ta luajë rolin e policit.

Ngjarja kishte ndodhur në muajin tetor të vitit 2021, rreth orës 03:00 të mëngjesit.

Por, kjo shaka i ka kushtuar atij hiç më pak se 4 mijë e 600 franga zvicerane (mbi 4 mijë e 500 euro).

Si kishte ndodhur ngjarja e tetorit 2021?

Kosovari së bashku edhe me një person tjetër i kishte kontrolluar gjashtë të rinj të cilët po udhëtonin me veturën e tyre të markës “Volkswagen Touareg”.

Më 30 tetor, i akuzuar teksa po udhëtonte me shoqëruesin e tij e kishin vërejtur se ishte ndaluar një makinë në zonë e pushimit.

Makina ishte e llojit “Chevrolet” dhe brenda saj ndodheshin gjashtë të rinj nga Zvicra dhe Lichenstein-i.

Mosha e tyre ishte nga 18 deri në 20 vjet.

Kosovari kishte vendosur spontanisht që t’ua bënte “kontrollin” e alkoolit atyre dhe disa prej tyre dukeshin qartë se ishin të dehur.

Shoku i 30 vjeçarit nga Kosova, iu kishte kërkuar dokumentet e identifikimit.

30 vjeçari siç raportohet nga mediat zvicerane e kishte zotëruar një pajisje që e mat sasinë e alkoolit.

Por, kur “të ndaluarit” i fryjnë pajisjes rezultati doli zero-zero.

Më pas ai iu kishte treguar atyre se kjo ishte një shaka dhe ua kishte kthyer dokumentet personale.

Të fundit

Lajme të tjera