Numërohen 100% të votave: VV-ja i deklason PDK-në e LDK-në në Vushtrri

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Lëvizja Vetëvendosje ka mposhtur keq në Vushtrri LDK-në që është në qeverisje lokale, por edhe PDK-në që qeveriste dikur.


Sipas KQZ-së, 33.06% ka marrë VV-ja në këtë qytet apo 10 mijë e 471 vota. Pas saj vije PDK-ja me 9028 vota apo 28.5%.

E treta vije LDK-ja, ani pse qeveris me këtë komunë që prej dy vitesh. Ata morën vetëm 23.51% apo 7448 vota.

Ndryshe, vlen të theksohet se akoma nuk janë numëruar votat me kusht dhe as ato të diasporës.

- Reklama -

Të fundit

Ndryshohet ligji, shteti ua ndal Devollëve monopolin në homologim

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Automjete. Pro këtij plotësim-ndryshimi kanë votuar 70 deputetë. Me këtë votim i është hapur...

Lajme të tjera