Publikuar më:

Arbnor Muja ka arritur ta gjejë golin e parë në Belgjikë. Ai shënoi një gol në fitoren e Antwerp 4:0 kundër St. Liege në 1/8 e finales të Kupës së Belgjikës.

Ndeshjen nuk e nisi titullar, por hyri shumë shpejt, që në minutën e 10-të, pasi u lëndua njëri prej bashkëlojtarëve të tij (Scott). Për Mujën kështu nisi një mbrëmje e paharruar.

Ai në pjesën e dytë u bë protagonist në fitoren e Antwerpit. Fillimisht në minutën e 55-të me të majtën e tij asistoi te Frey, i cili devijoi topin pak metra afër portës, duke shënuar për 2:0.

Ndërkaq golin e parë në Belgjikë sulmuesi këmbëshpejtë kosovar e shënoi në minutën e 59-të. Me topin e kthyer nga një pritje e portierit, Muja ia doli që në brendi të 16-metërshit ta shkundë portën për 3:0 (VIDEO).