Vetura shkel një këmbësor në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, “fajtor” sërish rruga

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Në orët e mbrëmjes vetura ka goditur një këmbësor në Vushtrri, teksa po kalonte rrugën, duke i shkaktuar lëndime.


I lënduari është dërguar në Spital, mirëpo nuk dihen detaje për shëndetin e tij, shkruan “Jepi zë”.

Ndërkaq, dëshmitarët thonë se deri tek aksidenti ka ardhur pasi vetura po lëvizje në korsinë e rrugës që nuk është liruar për qarkullim.

Aty, mësohet se këmbësori ishte duke kaluar me c’rast edhe mori një goditje të rëndë që i shkaktoi plagë.

Duhet theksuar se për rrugën në fjalë është raportuar disa herë, pasi aty janë shkaktuar aksidente të shpeshta për shkak të moslëshimit në funksion të rrugës.

Ndryshe, rruga është përfunduar prej kohësh mirëpo nuk është lëshuar në qarkullim për shkak të disa probleme teknike. Kryetari Xhafer Tahiri premtoi se do të bënte dicka për ta lëshuar, mirëpo ajo gjë nuk ka ndodhur.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera