Vëllezërit i shkojnë dhëndrit në shtëpi, e bëjnë “llom” atë dhe motrën e tyre

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Tre vëllezër nga Podujeva në ditën e parë të vitit 2022 e morën rrugën për Prizren, për t’ia mësyer motrës së tyre dhe burrit të saj, të cilët i sulmuan në shtëpinë e tyre.

Vëllezërit e dyshuar rreth orëve të mëngjesit mbërritën në shtëpinë e dhëndrit dhe të motrës së tyre, në rrugën “Marie Shllaku” të Prizrenit, por jo për të festuar.

Një mosmarrëveshje mes miqve dhe dhëndrit në shtëpinë e këtyre të fundit eskaloi deri në sulm. Vëllezërit nga Llapi sulmuan motrën dhe burrin e saj.

Kur të dyshuarit kishin “kryer” punën e tyre, u larguan. Dhunën që pësuan në shtëpinë e tyre, gruaja me burrin e saj e denoncuan në Polici.

Lidhur me këtë ngjarje, prokurori kujdestar ka marrë vendim që rasti të hapet si “lëndim i lehtë trupor”.

Të fundit

Operohet deputeti i PDK-së

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, ka deklaruar se pas disa ditë qëndrimi, sot ka dalë nga Qendra Klinike Universitare në Prishtinë. Kjo për shkak...

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Lajme të tjera