Vëllai e “leqit” Dardan Krivaqën, distancohet nga ai pas vrasjes së 18 vjeçares

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ka reaguar vëllai i Dardan Krivaqës, Kastriot Krivaqa.

Pas krimit makabër, Kastriot Krivaqa është distancuar nga vëllai i tij dhe krimi që i njëjti e ka bërë.

Në një postim në profilin e tij në Facebook vëllai i të arrestuarit ka kërkuar nga institucionet e rendit që t’i japin dënimin meritor Dardan Krivaqës.

Ai thotë se vëllai i tij gjatë tërë jetës iu ka “quar telashe dhe probleme të paparaparë, por asnjëherë nuk i ka përfillë këshillat e familjes”.

 

 

“Unë si vëlla i madh jam përkujdesur për familje qysh në moshë shumë të re nga se herët kam mbetë pa baba, por jam mundu që “vëllaun” ta këshilloj dhe ndihmoj”, por ai asnjëherë nuk e ka dëgjuar askënd”, thotë ai.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera