Vajza kosovare rrah babain pasi nuk i dha para, ikë nga shtëpia

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Çdo ditë e më shumë po raportohen raste të dhunës në familje, ku shpeshherë viktima janë prindërit të cilët përjetojnë dhunë psikike e fizike nga fëmijët e tyre. Një rast i rëndë është raportuar sot, orët e pasdites në Gjakovë, ku një 21-vjeçare ka rrahur babain e tij.

Sinjali mëson se rasti ndodhi për shkak të një zënke që vajza kishte paraprakisht me babain e saj, lidhur me paratë.

Sipas deklaratës së viktimës, vajza e ka sulmuar babin, pasi ky i fundit nuk kishte pasur para aq sa i kërkonte e bija, duke i thënë se nuk e kishte marrë rrogën.

Por siç duket kjo nuk i bëri përshtypje vajzës, e cila pa një pa dy e gjuajti babain me këpucë në fytyrë duke i shkaktuar lëndime dhe iku nga shtëpia.

Si rezultat i denoncimit, njësitet policore janë vënë në lëvizje dhe kanë shpallur në kërkim vajzën e dyshuar për dhunë në familje dhe ndaj saj, me urdhër të prokurorit është iniciuar rast.

Rastin për Sinjalin e kanë konfirmuar edhe nga Policia Rajonale në Gjakovë dhe kanë njoftuar se e dyshuar ndodhet akoma në arrati.

Të fundit

Lajme të tjera