Të gjithë e përdorim por OKI në fakt është i dëmshëm për shëndetin

Zëri qytetar

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

OKI është medikamenti kundër dhimbjeve që përdoret shumë nga qytetarët.

Megjithatë, ai ka disa efekte anësore serioze siç janë sulm në zemër për njerëzit që kanë probleme me zemër, goditje në tru, problemet me tretjen, hemorragji dhe ulçerë në stomak, shkruan Jepi Zë.

Shqipëria e kishte ndaluar përdorimin e tij pa recetë mjekësore që nga viti i kaluar.

Përdorimi i tij rekomandohet të bëhet bashkë me ushqim apo qumësht pasi mund të dëmtojë stomakun dhe gjatë përdorimit të tij duhet evituar alkooli pasi rritet rreziku i dëmtimit të mëlqisë dhe hemoragjisë së stomakut.

Ky ilaç nuk preferohet për gratë shtatzëna, personat që kanë probleme me veshkë dhe ata që vuajnë nga astma e ulcera.

Të fundit

Vendos KQZ, në 23 vendvotime do të rinumërohen votat

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që të rinumërohen 23 vendvotime të zgjedhjeve të lokale të 17 tetorit. Tetë nga vendvotimet janë për kryetar komune,...

Lajme të tjera