Tani reagon LDK-ja: Aktivistët e PDK-së sulmuan vëllain e Safet Kamberit

Publikuar më:

PDK-ja përmes një komunikate ka akuzuar vëllain e kryetarit të LDK-së, Fidan Kamberi, për sulm ndaj anëtarëve të saj.


Mirëpo, nuk ka vonuar reagimi i LDK-së, të cilët konfirmojnë se vëllai i Safet Kamberit është përfshirë në një incident, por thonë se ishin PDK-ja që e sulmuan atë, shkruan Jepize.com.

Reagimi i plotë i LDK-së:

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dënon ashpër sulmin brutal nga aktivistët e PDK-së, kundër Fidan Kamberit, arsimtarit të shkollës fillore “Bislim Imeri” në Kçiq të Madh të Mitrovicës.

LDK-ja konfirmon se Fidan Kamberi është vëllai i kryetarit të Degës së LDK-së në Mitrovicë, Safet Kamberi. Fidan Kamberi ka qenë i angazhuar nga shkolla “Bislim Imeri” për t’u kujdesur për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor.

Nga sulmi brutal, ai ka marrë lëndime serioze dhe po trajtohet në emergjencën e Spitalit të Mitrovicës.

LDK-ja kërkon nga organet kompetente kapjen sa më të shpejtë të autorëve të këtij sulmi dhe ndriçimin e motivit të tij. LDK-ja kërkon nga subjektet garuese të ndikojnë për parandalimin e sulmeve të tilla.

JU REKOMANDOJMË