Suspendohen 2 policët që rrahën qytetarin pasi e arrestuan tek QKUK-ja

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Inspektorati Policor i Kosovës, përkatësisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve të IPK-së, kanë rekomanduar suspendimin e zyrtarëve policorë të përfshirë në arrestimin e një personi të mërkurën në qendër të Prishtinës.


Përmes një komunikate për medie, IPK njofton se dy policët janë duke u hetuar me dyshimin se të njëjtit kanë kryer veprën penale ‘Keqtrajtimi gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare ose autorizimeve publike’.

“Lidhur me këtë rast IPK ka rekomanduar suspendimin për dy zyrtarë policorë dhe të njëjtit janë duke u hetuar me dyshimin se të njëjtit kanë kryer veprën penale “Keqtrajtimi gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare ose autorizimeve publike”.”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, deri tek arrestimi i personit dje, erdhi pasi që i njëjti kishte sulmuar një zyrtar policor.

Sipas pamjeve të publikuara në Gazetën Online ‘Reporteri.net’, shihet se Policia u detyrua ta arrestojë këtë qytetar nën drejtimin e armës, pasi që i njëjti refuzoi të dorëzohej.

Ndaj Policisë pati akuza për përdorim të dhunë, pasi që në disa pamje të tjera, policët shihen teksa godasin qytetarin me grushte në kokë, pasi atij i ishin vënë prangat në duar.

- Reklama -

Të fundit

Kosovarja nën 16 vjeç lind fëmijë në QKUK, babai iku

Në repartin e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka lindur një vajzë nën 16 vjeç. Sipas raportit të Policisë e mitura është nga...

Lajme të tjera