Sulmohet me gurë çerdhja publike e Mitrovicës, vidhet një kompjuter

Publikuar më:

Çerdhja publike që gjendet afër stadiumit “Riza Lushta”, është sulmuar mbrëmë nga persona të paidentifikuar.


Ata thyen një dritare dhe u futën në objektin ku fëmijët e mitrovicasve dërgohen për t’u edukuar, shkruan Jepize.com.

Hajnat vodhën një kompjuter që ishte në një prej dhomave të çerdhes dhe, deri tani, nuk raportohet për dëme të tjera.

Policia e Kosovës e ka konfirmuar rastin për Jepi zë, duke thënë se ky sulm nuk ka pasur ndonjë prapavijë tjetër përveç vjedhjes.

“Gjatë natës është thyer një  xham, dhe nga aty është vjedhur një kompjuter”, thonë shkurtimisht nga Policia e Kosovës./jepize.com

JU REKOMANDOJMË