Sulmohet me gurë çerdhja publike e Mitrovicës, vidhet një kompjuter

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Çerdhja publike që gjendet afër stadiumit “Riza Lushta”, është sulmuar mbrëmë nga persona të paidentifikuar.


Ata thyen një dritare dhe u futën në objektin ku fëmijët e mitrovicasve dërgohen për t’u edukuar, shkruan Jepize.com.

Hajnat vodhën një kompjuter që ishte në një prej dhomave të çerdhes dhe, deri tani, nuk raportohet për dëme të tjera.

Policia e Kosovës e ka konfirmuar rastin për Jepi zë, duke thënë se ky sulm nuk ka pasur ndonjë prapavijë tjetër përveç vjedhjes.

“Gjatë natës është thyer një  xham, dhe nga aty është vjedhur një kompjuter”, thonë shkurtimisht nga Policia e Kosovës./jepize.com

- Reklama -

Të fundit

Kosovarja nën 16 vjeç lind fëmijë në QKUK, babai iku

Në repartin e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka lindur një vajzë nën 16 vjeç. Sipas raportit të Policisë e mitura është nga...

Lajme të tjera