Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që po priste në radhë: Lahper

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku pritet për dokumente.


Teksa ai priste radhën, një zyrtare komunale futi dikë pa radhë, e cila gjë irritoi burrin që mezi po rrinte në ulëse, shkruan “Jepi zë”.

Dëshmitarët thonë se ai i reagoi shkeljes së radhës, gjë që solli tension më pas. Zyrtarja i tha se po gënjen, ndërkohë i moshuari vazhdoi të polemizonte.

E në videon që ka siguruar “Jepi zë” nga një qytetar, shihet gjuha kërcënuese e zyrtares, e cila ia bën me gisht plakut. Madje, në fund dëgjohet teksa e ofendon rëndë, duke e quajtur “lahper”.

“Po rren. Lahper”, ishin fjalët e zyrtares drejtuar një 75 vjeçari.

Sidoqoftë, duhet theksuar se raste të tilla nuk janë të rralla në institucionet e Kosovës ku, përveç shkelet radha, zyrtarët që janë të punësuara për t’u shërbyer qytetarëve, sillen në mënyrë skandaloze me ta.

- Advertisement -

Të fundit

Shpërthen COVID-i në Mitrovicë, 21 raste vetëm sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.138 mostra të...

Jep dorëheqje ministrja e LDK-së, Hykmete Bajrami

Hykmete Bajrami është liruar nga detyra e ministres së Financave. Vetë Bajrami e ka konfirmuar dorëheqjen nga posti i ministres, por ka mohuar se ka...

2 çanta plot me para u sekuestruan në shtëpitë e zyrtarëve të Ministrisë

Policia e Kosovës në mëngjesin e sotëm zhvilloi një aksion në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Aty janë arrestuar katër zyrtarë të...

Lajme të tjera