Si në filma: Momenti kur hajnat kosovarë plaçkisin me kallasha furgonin e parave

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Në emisionin Tempus në KTV u publikuan pamje ekskluzive edhe të dy grabitjeve me armë, të cilat kanë ndodhur gjatë transportimit të parave nga “Besa Security”.

Këto dy grabitje kanë ndodhur gjatë këtij viti.

E para ndodhi më 8 mars, ku shihen persona të armatosur që ndalen në rrugë dhe dalin nga një veturë, dhe shtien në drejtim të veturës së kompanisë “Besa Security”, e cila po bënte transportimin e parave.

Pasi kryejnë plaçkitjen, grabitësit marrin veturën e tyre dhe ikin nga vendi i ngjarjes.

Ndërsa, në rastin e dytë, i cili ka ndodhur më 18 nëntor, ngjashëm sikurse në rastin e lartpërmendur, grabitësit ndalin në rrugë makinën që po e bënte transportimin e parave.

Grabitësit qëllojnë në drejtim të veturës dhe më pas kryejnë plaçkitjen.

Për më shumë, shikojeni videon e transmetuar në emisionin për plaçkitjet e pazbuluara në Kosovë.

Kliko KËTU për video

Të fundit

OBSH jep një lajm të mirë: Kufizimet dhe provat e vaksinimit nuk nevojiten më

Ndalimet ndërkombëtare të udhëtimit duhet të lehtësohen ose të hiqen krejtësisht. Sipas rekomandimeve të fundit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). OBSH ka publikuar një...

Ndalon dhimbjen menjëherë por OKI ka efekte anësore serioze

Medikamenti  OKI kundër dhimbjeve është njëri nga më të kërkuarit pothuajse në të gjitha barnatoret e vendit. Ani pse efekti i tij për ndaljen e...

Lajme të tjera