Shala e Bajgorës e bllokuar nga bora, rruga kalohet vetëm me xhipa

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Borë e madhe ka mbuluar rajonin e Shalës së Bajgorës, duke izoluar disa fshatra.

Fotografitë vijnë nga fshati Kovaçiqë, rrugët e të cilit janë të pakalueshme nga veturat e zakonshme, shkruan “Jepi zë”.

Një fshatar i ka thënë gazetës se rrugën e kaloi vetëm falë një xhipi të madh që tërheq me katër rrota. Ai kërkoi të pastrohen rrugët pasi, siç tha ai, edhe me xhip mezi kalohet.

Ndërkohë, sot u raportua edhe për fshatra të tjera që kanë mbetur me rrugë të bllokuara, me ç’rast dhjetëra familje janë izoluar.

Ndryshe, Komuna e Mitrovicës ka provuar ta hap rrugën disa herë, mirëpo rrugët vazhdojnë të bllokohen.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Lajme të tjera