Sapo zbriti në aeroportin e Prishtinës, një shtetase e huaj ngacmohet seksualisht

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Një shtetase e huaj ka raportuar në polici se në aeroportin e Prishtinës është ngacmuar seksualisht nga një burrë.

Policia ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur pasditen e së hënës, ndërkaq ankuesja ka bërë të ditur se është ngacmuar verbalisht nga i dyshuari.

Rasti është iniciuar si “Ngacmim seksual”, ndërkaq me urdhër të prokurorit, vazhdon në procedurë të rregullt.

“Ngacmim seksual-A.N.P- Prishtinë 03.01.2022- 17:30. Ankuesja femër shtetase e huaj ka raportuar se është ngacmuar seksualisht (në formë verbale)nga një i dyshuar mashkull kosovar. Me urdhër të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, ka njoftuar policia.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Vjen një propozim i ri për çmimin e rrymës në Kosovë

Instituti për Politika Zhvillimore në Kosovë (INDEP) ka propozuar strukturë prej tri bllok-tarifash për çmimin e energjisë elektrike. Në një konferencë për media, ky institut...

Lajme të tjera